čtvrtek 12.6.2014

Radotínská atletika po několika desetiletích postavila družstvo dorostenců a přihlásila ho do Pražského poháru družstev mládeže. A naši si vedli v celku úspěšně a obsadili nečekanou 4. příčku z 9 přihlášených družstev.
Vedlo se nám i bez některých opor, jako jsou Tomáš Vodička, který nás výborně reprezentoval na mistrovství republiky středních škol, nebo Jakub Stádník, Tonda Semerád či nováček Vojta Berger.
Nejvíce se dařilo Honzovi Sirotkovi, který nejprve v disku obsadil 2. místo za 34,56m (PB) a poté v oštěpu dokonce vyhrál za 43,79m.
Na stovce bodoval Dominik Dlouhý, který časem 11,97 obsadil 3. místo a získal dalších 8 bodů. Na stovce běželi také Jakub Junek a Radim Pišl, kteří ale s časy 13,27 respektive 13,37 na body nedosáhli. Radim si poté zkusil ještě 110m překážek, kde se do půlky tratě pral s technikou, pak se chytil, ale čas 19,69 na body nestačil. Postavil se i na start 200m, společně s Dominikem a Martinem Hrdouškem. Z toho tria na body dosáhl jen Domink, když za 25,01 získal 3 body. Martin běžel 26,13 a Radim 27,80.
Jediného půlkaře na startu jsme měli Kubu. Ten se také zasloužil o rozšíření bodového konta, když bral 3 body. Závod měl celkem dobře rozběhlý, bohužel po kolizi 300m před startem stratil tempo. I tak z toho bylo na první závod kvalitních 2:17,48.
Velkou práci odveli dva bojovníci, kteří se postavili na start 3km. Těmi byli Tomáš Borovička a Jakub Novák, který si na ovál odskočil od vesel. Kluci zabojovali a celkově přispěly 13 body.
Kluci nakonec v malém počtu obsadili nečekané 4. místo z 9 družstev, získali 47 bodů a předstihli dokonce tými jako USK Praha, Dukla, nebo Spartak.