sobota 27.6.2009

Letos netradičně v úterý za přeháňkového počasí se na stadionu Mládeže konalo 3. kolo MPD mužů a žen. Statistiky z minulých let říkají, že poslední předprázdninové kolo bývá pro některé týmy, co se týče počtu zúčastněných závodníků slabší. Ani nás tato prognóza neminula a k utkání jsme nastoupili v počtu „pouhých“ 15 borců, bez některých opor. I to byla jedna z příčin naší první letošní porážky, kdy nás dravý nováček ze Sparty překonal v součtu o 24,5bodu a tím nás odsunul na druhé místo. Doufejme, že nás tato zkušenost ponaučí pro 4., tedy poslední kolo a hlavně pro baráž o druhou ligu.

Úterní kolo bylo pro nás i kolem návratů. Do bloků opět zaklekl representant v bobech Vláďa Hladík, který za FTVS závodil po dvou letech. Ke královně sportů se po několika letech vrátil i Michal Ritter a letos poprvé vyběhl Matěj Laža. Přejme si, abychom kluky na dráze neviděli naposledy.

K vidění byly i osobní rekordy: Martin Pěkný exceloval,jak na kilu za 11,56, tak i na trati dvojnásobné za 23,46. Plavec a kulturista Dušan Blažek překonal v trojskoku o 3cm hranici 11m, což je vzhledem k jeho sportovní specializaci výkon uctihodný. V dobrém světle se předvedl vrhač Kuba Kokštejn – první místo v kouli a páté v disku, desetibojař Michal Štohanzl vyhrál 200m př. a doběhl třetí na 200m. Daniel Dohnal byl druhý v kouli a po dlouhé sprinterské odmlce zaběhl solidní dvoustovku. Štafeta ve složení Hladík, Dohnal, Jindra a Pěkný zaběhla čas 46,42, odměněný 11body.

Děkuji všem zúčastněným závodníků a těším se s nimi na shledanou ve 4.kole MPD, které se koná 9.9. na Strahově.