Máme za sebou čtvrté kolo kvalifikace Městského přeboru družstev mladšího žactva. Spolu s dalšími 5 družstvy jsme se vydaly až na druhý konec Prahy do areálu AŠK Mazurská, našeho hlavního konkurenta v soutěži, která toto kolo spolupořádala s Novoborskou. Po 3. kole jsme před Mazurskou o jeden hlavní bod vedly a za týmy USK a Kotlářky jsme si držely výborné 3. místo. Abychom Na 3. místě zůstaly i celkově nesměla Mazurská skončit více jak jen o 1 místo lépe než my a neporazit nás ještě o 42 pomocných bodů.
Po tom, co jsme díky bouračce dorazili se zpožděním na stadion, jsme se musely rychle rozcvičit a připravit na štafety. Ty jsme tentokrát postavily rekordní 4. Štafety jsou naše asi nejslabší disciplína. Naše elitní štafeta A obsadila až 5. místo.
Po štafetách se rozjely další disciplíny. Výborného výsledku dosáhla Petra Melicherová ve výšce. s čistým zápisem překonala i laťku 130cm. Bohužel 135cm už bylo nad její síly. Její soupeřka tuto laťku na 3. pokus zdolala, tak Petra skončila 2. Matěj Višňa, vítěz 600m z minulého kola, se tentokrát pokoušel zazářit v kombinaci koule/150m. Lépe se mu vedlo v kouli, kde za 6,93m bral 3. místo. Dalších 2 úspěchů jsme dosáhli v kombinaci kriket/600m. V kriketu se prosadila na 3. místo Natálie Kramcha s 28,70m. Našeho nejlepšího umístění v tomto kole dosáhla Tereza Špačková na 600m. V druhém rozběhu nenašla konkurentku , když ¾ tratě běžela sama a bojovala jen s časem. Za velkého povzbuzování týmu protnula cílovou pásku za 1:55,5 a o 4 vteřiny porazila vítězku z prvního běhu, takže tuto disciplínu vyhrála.
Za pozornost stojí ještě 2 čtvrtá místa děvčat, konkrétně Adély Slámové na 60m- 9,1s a Emmy Pieperové v kouli- 8,38m.
V dalších disciplínách senám už tolik nedařilo. Toho si byli vědomi i trenéři, takže jsme čekaly na výsledky a sečtení všech bodů.

Potěšením bylo, že v tomto kole jsme obsadily kýžené 3. místo, ale Mazurská se dostala na místo 2. (i díky velmi slabé účasti Kotlářky, které už o nic nešlo). Takže s hlavními body jsme byli na stejno, oba po 18. Takže rozhodovaly pomocné body, ve kterých jsme měly o 6,5 méně než náš soupeř: Radotín- 1.038, AŠK Mazurská- 1.044.5. Takže celkové 3. místo nás posouvá do semifinálové skupiny A, které se uskuteční 19.9 pravděpodobně na stadionu Slávie. Zde se utkáme právě se Slávií a opět s Kotlářkou, Aritmou a Aktisem a dalšími 5 družstvy z ostatních kvalifikačních skupin. Jsme optimisti, a pokud se nám sejde forma a hlavně všichni atleti, mohli by jsme proklouznout do prestižního finále A, kam z 9. účastníku semifinále postupují 4, konaného o týden později.