Hala Otakara Jandery na PSK Olymp Praha hostila 3.12 první halové závody začínající zimní sezony. Do areálu ve Stromovce jsme vyslali 7 našich borců. Tyto závody byly pro většinu první, kterých se zúčastnili a přichystaly několik překvapení a vyhlášení celkových výsledků Poháru Pražských Běžeckých Nadějí.
Závody trvaly celý den, tak se naši atleti v hale různě střídali. Jako první v hale se představil v kouli starších žáku tandem ve složení Jan Sirotek a Lukáš Svoboda. Pro naše kluky přišlo překvapení ještě před začátkem soutěže, kdy zjistili, že jejich stejně staří soupeři jsou skoro dvakrát tak větší a mohutnější. Přesto se po prvních rozpacích a slovech jako „To nemá cenu.“ chopili 4 kg koule a šli vrhat. Z 10-ti členného pole závodníků se Lukáš umístil na místě 9. kdy výkonem 6,83m o jeden centimetr porazil domácího závodníka (PSK Olymp Praha). Honza si vedl o něco lépe, kdy se z 8. místa výkonem 7,68m probojoval do finále, kde měl další 3 pokusy. Svému vrhu z 2. série se jen přiblížil a tudíž na 8. místě zůstal. V tu dobu, kdy kluci zápolili ve vrhačském sektoru, se již rozcvičovala Šárka Kotková ke svému 1. startu na 60m. Šárku také čekalo nemilé překvapení, když přeslechla, i díky nedostatečné hlasové kapacitě pomocné rozhodčí, své zařazení do běhu. Zjistila ho jen chvíli před startem, kdy už ostatní závodnice téměř seděly v blocích. To Šárku ještě více znervóznilo a určitě ovlivnilo i její výkon, kdy 60m zdolala v čase 10,39s. Po žákyních do prostoru startu přišli žáci, i s naším Dominikem Dlouhým. Pro Dominika to byla také premiéra v závodních blocích a vedl si nad očekávání dobře. V druhém rozběhu protnul cílovou pásku v čase 8,06 a ve svém běhu obsadil 4. příčku. To ale běžel i se staršími žáky, kdy on sám ještě patří k žákům mladším. V těch našel přemožitele právě ve svém běhu, který byl jen o 4 setiny sekundy rychlejší, a tudíž skončil celkově druhý ve své kategorii z 39 závodníků. Příjemným překvapením ale bylo, že výsledným časem se dostal na 5. místo letošních halových republikových tabulek. Po tomto výkonu se Dominik představil i na startu 150m. Ani zde si nevedl špatně a uvedl se pokořením 20-ti sekundové hranice a to hezkým časem 19,99s. Příštím rokem už bude Dominik starším žákem, kde bude tvrdá konkurence. Ale vzhledem k tomu, že atletiku nedělá ani 3 měsíce, můžeme se jen těšit na jeho výkony v příštím roce. Po šedesátkách byli v časovém rozpisu osmistovky, které byly zařazeny do Poháru Pražských Běžeckých Nadějí, ve kterých jsme měli své zástupce. V kategorii přípravka holky se na star postavila Julie Slámová, která si zde také odbývala svojí halovou premiéru. Přestože se od začátku nebála nasadit svižné tempo a první kolo odtáhla na čele, ke konci jí bohužel docházely síly a doběhla 7. s časem 3:17,86 min. Ve 3 bězích se představili chlapci z přípravek, kde jsme měli bratrské duo Davida a Alexandra Polákových. Ve 2. běhu se na start postavil mladší Saša. I když ve své kategorii patří k nejmladším držel tempo s ostatníma a doběhl v čase 2:55,21 min druhý. K poslednímu běhu této kategorie byl připraven také David. Hned po startu šel do čela. Své tempo udržel, nikoho jiného před sebe nepustil a po krásném běhu ve stylu start-cíl vyhrál svůj rozběh. Časomíra se v cíli zastavila na čase 2:46,91 což znamenalo celkové 4. místo a nový osobní rekord. Tímto výsledkem jen stvrdil své třetí místo v Poháru Pražských Běžeckých Nadějí. Tento běžecký závod se skládá z 12. Závodů, které se konají během celého roku a po celé Praze. Za každé umístění v jednotlivém závodě získá běžec body do celkového pořadí.
Mezi nejlepší umístění Davida patří 3. místo ze závodu Běh Kerteamu a ze závodu Běh o pohár starosty aneb běh za Újezdskou sovou, kde dokonce vyhrál. Ve stejné kategorii byl i o dva roky mladší Saša, který obsadil 12. místo.
Na 150-ti metrech se krom Dominika představili právě i David se Sašou a Julií. Julča běžela v posledním běhu kategorie žákyně a s tratí se poprala v čase 27,70s. Bratři Polákové nastoupili v předposledním běhu 150-ti metrů. Měli ovšem smůlu, protože jejich běh nebyl změřen kvůli technické chybě.
Na samotném konci celého závodního dne bylo vyhlášení Poháru Pražských Běžeckých Nadějí kde, jak je zmíněno výše, David Polák obsadil celkové třetí místo a převzal hezký pohár a věcné ceny.

Tyto závody hodnotím pozitivně, protože přinesly plno dobrých výsledků, ale hlavně si děti vyzkoušely atmosféru závodů a v hale nasbíraly zkušenosti ze závodního prostředí.