úterý 22.11.2011

Takto by se dalo charakterizovat posledních čtrnáct dní, během kterých se naši atleti zúčastnili dvou velkých závodů. Těmi byly Velká Kunratická a Přebory Prahy, na kterých jsme dosáhli slušných výsledků.
V neděli 13. listopadu se v pražských Kunraticích konal jeden z nejmasovějších přespolních běhů v ČR a to Velká Kunratická. V chladném, ale slunečném počasí se 30 našich atletů vydalo do Kunratického lesa poměřit své síly s dalšími stovkami závodníků. V nejmladší holčičí kategorii - děvčata mladší - se v konkurenci 142 závodnic nejlépe prosadila Amélie Kratochvílová, která dosáhla pěkného 8. místa. V této kategorii se z našich dále umístili Michaela Jindrová na 23. místě, Natálie Bělíková na 26. a Klára Poláková na 125. místě. 7 našich atletů bylo v nejpočetnější mládežnické kategorii, a to kluci mladší, kterých se celkem sešlo 228. V této velké konkurenci se Jan Ryvola umístil na 23. místě, Johan Višna na 43. místě Vojta Cádra na 86. Jakub Wener na 88. stejně jako Filip Janouš, na 121. místě Daniel Stauch a na 210. místě Šimon Bělík. Ročníky 2001-2003 patřili mezi děvčata starší, ve kterých doběhla Vendula Plazzerová na 27. místě, Natálie Kramcha na 32., Elena Šádková na 35., Vendula Rusá na 52. a Julie Slámová na 63. místě. Na trati dlouhé 370m běželo celkem 158 závodníků z kategorie kluci starší. Zde jsme dosáhli také největšího úspěchu zásluhou Adama Provazníka, který v této konkurenci opět nezklamal. Podlehl pouze o 2 setiny sekundy atletovi z USK Praha a obsadil celkové 2 místo, čímž navázal na úspěchy z předešlých ročníků, ve kterých získal jednou 3. místo a jednou svojí kategorii dokonce vyhrál. Gratuluji. V tomto závodě se dále umístili Alexandr Polák na 22. místě, Pavel Jindra na 29., Tomáš Stauch na 64. a Adam Bohunický na místě 104. 119 závodnic se střetlo v kategorii žákyně mladší a 5 našich atletek se umístilo následovně: Tereza Špačková doběhla 35., Kateřina Špačková 44., Petra Melicherová 47., Jolana Šádková 61. a Adéla Slámová 65. Mezi mladšími žáky se z našich nejlépe umístil Radim Pišl na 25. místě, dále Radim Pišl na 41. místě, Dominik Dlouhý na 49. a Karel Štolfa na 81 místě. V kategorii ženy 40-49 stihla závod i naše trenérka Milada Růžičková a z 60 závodnic obsadila skvělé 13. místo.
O necelý týden později na půdě PSK Olymp Praha ve Stromovce proběhl Přebor Prahy v přespolním běhu. Na tomto závodě se sešlo celkem 22 našich závodníků. A opět jsme zde zanechali výraznou stopu. Ale vše popořádku. Bělíková Natálie a Poláková Klára obsadili 12. respektive 13. místo v kategorii přípravka žákyně mladší I. V přípravce žáci I skončil těsně pod stupni vítězů Jan Ryvola, kterého cílová fotografie umístila na 4. místo, přestože dosáhl stejného času jako závodník na 3. místě. Dále se zde umístili Jakub Werner na 8. místě, Višňa Johan na 9. místě, Stauch Daniel na 11. a Kotnauer Adam na místě 13. Trať dlouhá 630m byla určená přípravce žákyň II. A naše děvčata dopadla následovně: Špačková Kateřina dopadla 14., Špačková Tereza 27., Plazzerová Vendula 28., Slámová Julie 31., Bergmanová Julie 36. a Preisová Natálie 38. Největšího úspěchu dosáhl v ročnících 2000-2003 Michal Hošek, který z 41 závodníků nenašel přemožitele a stal se Přeborníkem Prahy. Gratuluju. Dále se na místě 10. umístil David Polák, Adam Provazník doběhl 14., Alexandr Polák 19., Martin Máša 22. a Tomáš Stauch 32. Jedinou závodnici jsme měli v kategorii mladších žákyň, a to Adélu Slámovou, která doběhla na 24. místě z celkových 35 závodnic. S tratí dlouhou 1300m se poprali Dominik Dlouhý a Matěj Višňa, kteří doběhli na 23. a 24. místě.
Chtěl bych poděkovat všem závodníků za vzornou účast a reprezentaci SC Radotín, rodičům a trenérkám za jejich přípravy a čas který si udělali. Těmito závody však nic nekončí. Čeká nás halová sezóna, tak nesmíme zahálet a dále tvrdě trénovat.